KorrDon.info

Все новости...

Украина → Заява Міністрів закордонних справ держав-учасниць G7 щодо Росії та України

1. Ми, Міністри закордонних справ держав-учасниць G7 – Великої Британії, Італії, Канади, Німеччини, Сполучених Штатів Америки, Франції та Японії, а також Високий представник Європейського Союзу, – залишаємося глибоко стурбованими загрозливим нарощуванням Росією військової присутності навколо українських кордонів, у незаконно анексованому Криму та в Білорусі. Неспровоковане та невиправдане накопичення Росією військ, що є наймасштабнішим розгортанням збройних сил на європейському континенті з часів закінчення холодної війни, – це виклик глобальній безпеці та міжнародному порядку.
2. Закликаємо Росію обрати шлях дипломатії, здійснити деескалацію напруженості, істотно відвести війська від кордонів України та повністю виконати міжнародні зобов’язання, у тому числі щодо зменшення ризиків і забезпечення прозорості військових дій. Першим кроком ми очікуємо, що Росія здійснить оголошене згортання військових дій вздовж кордонів України. Ми не побачили жодних свідчень такого згортання. Ми робитимемо висновки щодо Росії за її діями.
3. Ми взяли до уваги останні заяви Росії щодо її готовності до участі у дипломатичних перемовинах. Підкреслюємо нашу прихильність до продовження діалогу з Росією з питань, що викликають взаємне занепокоєння, таких як безпека в Європі, зниження ризиків, прозорість, зміцнення довіри та контроль над озброєннями. Також підтверджуємо нашу прихильність до пошуку мирного і дипломатичного рішення нинішньої кризи та закликаємо Росію прийняти пропозицію переговорів у межах Діалогу США-Росії зі стратегічної стабільності, Ради НАТО-Росія і ОБСЄ. Ми високо цінуємо Оновлений діалог з питань європейської безпеки ОБСЄ, започаткований чинним польським головуванням у цій організації, та висловлюємо наше щире сподівання, що Росія братиме в ньому конструктивну участь.
4. Будь-яка погроза силою чи її застосування проти територіальної цілісності й суверенітету держав суперечить фундаментальним принципам, що лежать в основі заснованого на правилах міжнародного порядку, а також європейського ладу миру та безпеки, закріпленого в Гельсинському заключному акті, Паризькій хартії та подальших деклараціях ОБСЄ. Попри те, що ми готові до пошуку дипломатичних рішень щодо питань, які викликають обґрунтоване занепокоєння, Росія не повинна сумніватися, що будь-яка подальша військова агресія проти України матиме величезні наслідки, включно з фінансовими та економічними санкціями проти численних галузей економіки й осіб, що призведе до серйозних і безпрецедентних втрат для російської економіки. У такому випадку ми вдамося до скоординованих обмежувальних заходів.
5. Ми ще раз підтверджуємо нашу солідарність з народом України і нашу підтримку зусиль України зі зміцнення демократії та інституцій, водночас заохочуючи до подальшого прогресу у втіленні реформ. Вважаємо надзвичайно важливим сприяння збереженню економічної та фінансової стабільності України і добробуту її народу. Cпираючись на нашу допомогу, що надається Україні з 2014 року, ми твердо налаштовані робити свій внесок у підтримку зміцнення стійкості країни в тісній координації з українською владою.
6. Знову наголошуємо на нашій непохитній відданості суверенітету і територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів і територіальних вод. Ще раз підтверджуємо право будь-якої суверенної держави визначати своє майбутнє та заходи безпеки. Ми вітаємо стриманість України в умовах постійних провокацій і зусиль з дестабілізації.
7. Підкреслюємо нашу високу оцінку та постійну підтримку зусиль Німеччини і Франції в рамках Нормандського процесу з метою забезпечення повного виконання Мінських домовленостей як єдиного шляху до забезпечення довготривалого політичного рішення щодо конфлікту на сході України. Ми вітаємо публічні заяви Президента Зеленського, в яких він підкреслює тверду прихильність України Мінським домовленостям, та його готовність до конструктивної участі в цьому процесі. Українські ініціативи заслуговують детального розгляду російською переговірною стороною і урядом Російської Федерації. Закликаємо Росію скористатися можливістю, яку представляють пропозиції України для дипломатичного шляху.
8. Росія повинна здійснити де-ескалацію та виконати свої зобов'язання з впровадження Мінських домовленостей. Зростання кількості порушень режиму припинення вогню на лінії дотику упродовж останніх днів викликає глибоке занепокоєння. Ми засуджуємо застосування важкого озброєння і безладні обстріли житлових районів, що є очевидним порушенням Мінських домовленостей. Також засуджуємо продовження видачі Російською Федерацією російських паспортів жителям непідконтрольних уряду територій України. Такі дії прямо суперечать духу Мінських домовленостей.
9. Ми особливо стурбовані заходами, до яких вдаються самопроголошені «народні республіки», і які слід розглядати як підготовку до військової ескалації. Нас турбує те, що інсценовані інциденти можуть бути використані як привід для можливої військової ескалації. Росія повинна використати свій вплив на самопроголошені республіки для забезпечення стриманості та деескалації.
10. У цьому контексті ми висловлюємо нашу міцну підтримку Спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ, спостерігачі якої відіграють ключову роль у зусиллях з деескалації. Місії має бути дозволено виконувати свій мандат у повному обсязі, без обмежень щодо її діяльності та свободи пересування, на користь і задля безпеки людей на сході України.

Если Вы обнаружили неточность или ошибку на этой странице, выделите ее и нажмите Сtrl+Enter.

Опубликовано: 21 февраля 2022


Новости по теме:
 • Президент провів переговори з Федеральним канцлером Німеччини
 • Петро Порошенко провів телефонну розмову з Ангелою Меркель
 • Полный текст соглашения Януковича и оппозиции
 • Украинская баскетбольная сборная узнала соперников на чемпионате Европы
 • Почти 500 тысяч человек прошло через западную границу Украины в праздничные дни

 • Информация
  Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.

  Мнения

  Агрессором на Донбассе является РФ и мы все это знаем – Макрон Президент Франции Эммануэль Макрон заявляет, что агрессором на востоке Украины выступает РФ и это является общеизвестным фактом. Российский «Сбербанк» и украинский рейдер Константин Паршин хотят оставить Одессу без хлеба РФ дала кредит на покупку хлебозаводов в Крыму, затем «отжала» эти хлебозаводы и требует долг В «большой мир» Путина уже не пустят, он будет перетасовывать сепаратистов и надувать щеки, пока от него не уйдут остатки «друзей» Путин отчаянно хватается за последнюю соломинку, чтобы хотя бы в собственных глазах выглядеть лидером мирового масштаба

  Новости компаний


  Партнеры