KorrDon.info > Новости компаний > Руслан Федотенко – найкращий хокеїст України 2012 року!

Руслан Федотенко – найкращий хокеїст України 2012 року!


21 января 2013. Разместил: KorrDon.info
Під час січневих свят прес-служба Федерації хокею України провела традиційне опитування з метою визначення найкращого хокеїста України минулого року. У опитуванні взяли участь тренери вітчизняних хокейний клубів, провідні українські арбітри, спеціалісти хокею та спортивні журналісти. Всього участь у опитуванні взяли 60 респондентів.

Респонденти називали трійку найкращих українських хокеїстів. За 1-е місце кандидатові нараховувалось 3 бали, за 2-е – 2, а за 3-є – 1. Переможець опитування визначався за кількістю набраних очок. У випадку рівності очок перевага надавалась хокеїсту, у якого більше перших місць (у випадку рівної кількості перших – других і т.д.).

За результатами опитування найкращим хокеїстом України визнано нападаючого національної збірної команди України та клубу «Філадельфія Флайєрс» Руслана Федотенка. Після завершення сезону у НХЛ, в якому Руслан разом з його тодішнім клубом «Нью-Йорк Рейнджерс» вийшли до півфіналу розіграшу Кубку Стенлі, українець на час локауту поїхав на Батьківщину, де захищав кольори ХК «Донбас» у матчах чемпіонату КХЛ (33 матчі, 8 шайб, 10 результативних передах, 18 очок та 22 хвилини штрафу). Також Руслан вніс свою долю в перемогу національної збірної команди України на київському етапі передкваліфікаційного олімпійського турніру (3 матчі, 2 шайби, 3 результативні передачі, 5 очок), одягнувши светр української збірної вперше за останні 10 років.

За майбутнього переможця свої голоси віддали 44 респонденти (24 перших місця, 13 – других, 7 – третіх). У підсумку Федотенко здобув 105 балів – найкращий результат за всю історію! Минулого року Олександр Матерухін здобув 102 очка, але в опитуванні брало участь 89 респондентів. Таким чином, Федотенко повторив свій успіх 2009 року, коли виграв Кубок Стенлі у складі «Пітсбурга».

Другу позицію за підсумками опитування обійняв колега Руслана по НХЛ, форвард «Вінніпег Джетс» Олексій Понікаровський. Минулого сезону Понікаровський разом з «Нью-Джерсі Девілс» вийшов до фіналу розіграшу Кубку Стенлі, а на час локауту в НХЛ виступав у складі «Донбасу» (32 матчі, 5 шайб, 13 результативних передач, 18 очок та 16 хвилин штрафу). Як і Федотенко, Понікаровський допоміг національній збірній потрапити до фінальної олімпійської кваліфікації (3 матчі, 2 шайби, 3 результативні передачі, 5 очок).

Своїми голосами Понікаровського відзначили 29 респондентів (10 перших місць, 14 – других та 5 третіх). У підсумку 32-річний нападаючих здобув 63 бали.

«Бронзову» позицію обійняв партнер Федотенка і Понікаровського по ланці як у «Донбасі», так і у збірній Сергій Варламов. За найрезультативнішого гравця національної збірної на передкваліфікаційному олімпійському турнірі (3 матчі, 3 шайби, 3 результативні передачі, 6 очок) свої голоси віддали 32 респонденти (6 перших місць, 8 – других, 18 – третіх). У підсумку Варламов здобув 52 бали.

Лише на 2 пункти відстав від Варламова ще один представник України у КХЛ Костянтин Касянчук. За 33-річного форварда московського «Динамо» проголосували 25 респондентів (8 перших місць, 9 – других та 8 третіх). Загалом 33-річний нападаючий здобув 50 балів.

Замкнув п’ятірку найкращих захисник «Беркута» Олександр Побєдоносцев. За найкращого захисника чемпіонату світу у Дивізіоні ІА проголосували 13 респондентів (5 перших місць, 4 – других та 4 – третіх), які дали змогу здобути 31-річному оборонцю 27 балів.

Окрім вищезгаданої п’ятірки більше 10 очок здобули нападаючий «Донбасу» Максим Квітченко (15 балів) та захисник «Беркута» Сергій Климентьєв (10 балів).

Всього в опитуванні називались прізвища 20 хокеїстів (найменший показник за всю історію). Варто відзначити низькі рейтинги голкіперів, найкращим серед яких став Костянтин Симчук (6 балів), а також лише 4 бали минулорічного переможця Олександра Матерухіна. Наймолодшим серед домінантів став Максим Квітченко. Найстаршим – Костянтин Симчук.

11 хокеїстів представляють чемпіонат ПХЛ, 4 – КХЛ, 2 – НХЛ, по 1 – ВХЛ та білоруську Екстралігу. Ще один хокеїст вже завершив активні виступи в хокеї.

Вернуться назад