KorrDon.info

--- → 20214 осіб отримали допомогу від «Карітас-Київ» у межах проєкту за підтримки ECHO у 2022 році«Екстрена допомога, стійкість і захист людей, постраждалих від конфлікту в Україні» впроваджується у співпраці з Карітасом Австрії за фінансування Європейської комісії з питань цивільного захисту та гуманітарної допомоги (ЕСНО).

20214 осіб отримали допомогу від «Карітас-Київ» у межах проєкту за підтримки ECHO у 2022 році


У Благодійному фонді «Карітас-Київ» проєкт розпочався в березні 2022 року і вже наближається до свого завершення.

Проєктом було передбачено охопити близько 10 200 тисяч бенефіціарів за усіма напрямами роботи. Цей показник був досягнутий вже через пів року реалізації і на сьогоднішній день значно перевищує кількість. Його допомогою скористалися бенефіціари з числа ВПО, які переїхали до м. Києва та Київської області, а також місцеві жителі цих регіонів.

Загалом у проєкті задіяно понад 20 працівників разом із адміністративним персоналом.

Проєкт за підтримки ECHOреалізується в Україні на чотирьох локаціях мережі Карітасів: «Карітас-Київ», «Карітас-Донецьк у м. Дніпро», «Карітас Коломия» та «Карітас Івано-Франківськ».

Детальніше про напрями проєкту та їх реалізацію в БФ «Карітас-Київ» розповіла його координаторка Ірина Веремейчук.

– Основна цільова аудиторія проєкту – внутрішньо-переміщені особи (80%). Місцеве населення (15%) та особи в транзитному стані (ті, хто евакуювався із місця останньої дислокації, не пізніше, ніж за 7 днів) – 5%.

Також ми маємо визначені категорії вразливості бенефіціарів:

– самотні мати чи батько;

– багатодітні сімʼї;

– вагітні жінки та матері, які виховують дітей до 2-х років;

– одинокі особи похилого віку 60+;

– люди з інвалідністю чи сім’я, у якій є особа з інвалідністю;

– важкохворі люди.

Ці категорії ми враховуємо при наданні допомоги в межах проєкту. Першочергово отримують допомогу ті бенефіціари, хто має дві або більше категорій вразливості. Якщо закриваються потреби цих бенефіціарів, і є можливість надати допомогу іншим потребуючим, обов’язково беремо запити в роботу.

Проєкт поєднує в собі декілька напрямів роботи: гуманітарну складову, соціально-психологічну підтримку постраждалих осіб, роботу з дітьми та роботу з громадами. – розповідає пані Ірина.

Соціально-психологічна та гуманітарна допомога надається в проєкті в межах діяльності Кризового центру. До нього залучені такі фахівці як адміністратор приймальні, кейс-менеджер, кризовий консультант, юрист, психолог та соціальні працівники.

Робота Кризового центру зосереджена на вирішенні соціально-побутових та психологічних питань, які виникають у бенефіціарів.

Усе починається з приймальні. Оператор приймає дзвінок від бенефіціара і з’ясовує у чому полягає запит. У залежності від запиту, адміністратор направляє людину до того чи іншого фахівця. Запитів зазвичай дуже багато. За місяць ми отримуємо від 6 до 8 тисяч звернень.

В тому випадку, коли фахівець розуміє, що існує загроза життю, або здоров’ю людини, – спрацьовує кризовий консультант. Протягом 10 днів триває супровід бенефіціара у кризового консультанта. Перші дні фахівець допомагає забезпечити нагальні потреби в їжі, охороні здоров’я, забезпечує, за потреби, безпечні умови проживання тощо. Зазвичай після завершення кризового супроводу, далі з випадком працює кейс-менеджер.

Кейс-менеджер здійснює комплексний соціальний супровід бенефіціарів протягом 3-6 місяців. Фахівець допомагає у вирішенні комплексу життєвих труднощів, з якими стикнувся бенефіціар. Складається так званий індивідуальний план ведення випадку, під час якого фахівець та клієнт співпрацюють задля покращення життєвої ситуації останнього. Для прикладу це може бути допомога у відновленні втрачених документів, сприяння у отриманні медичних послуг чи оформленні соціальних виплат та інше.

Особливістю роботи Кризового центру є його комплексний підхід. Окрім кризового консультанта та кейс-менеджера, бенефіціар може скористатися послугами психолога та юриста, а також отримати базову гуманітарну допомогу.

Ще однією складовою роботи Кризового центру була гуманітарна допомога, яка включала в себе сімейні харчові набори, гігієнічні набори 3х видів: індивідуальна базова гігієна, гігієна для дітей віком до 3х років та гігієна для осіб з інвалідністю. Окрім цього також була допомога у вигляді цільових грошових грантів на харчові продукти та на засоби гігієни.

Грошові гранти почали реалізовувати в середині серпня 2022 року. Загалом було виплачено 6364 гранти. Обов’язковою умовою для надання допомоги у вигляді кеш-гранту мала бути наявність у бенефіціарів двох чи більше категорій вразливості. Також ті, хто вже отримали гуманітарні набори, не могли отримати грошову допомогу.

Натуральну гуманітарну допомогу у вигляді наборів отримали близько 4000 осіб. Соціальні працівники організовували видачі допомоги у Карітасі, а також здійснювались виїзди в ті громади, які постраждали від активних бойових дій, та громади, у яких розмістилася велика кількість ВПО. Загалом було реалізовано 3000 харчових наборів та 3800 гігієнічних наборів.

Ще однією важливою складовою проєкту ECHO є напрям роботи з дітьми. Він реалізується за допомогою створення Просторів, дружніх до дітей (ПДД).

– Нашою метою було охопити 800 унікальних дітей, – розповідає Ірина Веремейчук. – У серпні цього року ми перевищили цей показник. Метою створення Простору дружнього до дитини передбачалося, що волонтери та аніматори будуть працювати з емоційним станом дітей в укриттях, шелтерах, станціях метро, тобто там, де люди масово перебувають під час повітряних тривог. Оскільки з часом в Києві безпекова ситуація дещо змінилася, і з’явилося багато сімей ВПО з дітьми, було прийнято рішення розширювати локації ПДД. Станом на сьогодні маємо 15 постійних локацій в місті Києві та одну локацію в Фастові. Їх роботу координують четверо фахівців, які залучені до проєкту: координатор Простору дружнього до дитини, соціальний педагог, аніматор та дитячий психолог. Також, у цьому напрямі активно працює менеджер по роботі з волонтерами, який власне займається пошуком та залученням волонтерів. Власне, значна частина локацій ПДД функціонує за рахунок роботи волонтерів. Ми забезпечуємо усіма необхідними матеріалами та засобами ті заходи, які проходять в межах напряму. Деякі волонтери також вносять свій власний ресурс. Протягом тижня на наших локаціях проходять від 20 до 25 різноманітних занять. Наприклад, дітки вчать англійську мову, займаються з психологом, проводяться уроки малювання, оригамі, підготовка до школи, відкриті еко та творчі майстерні для діток та багато іншого. Незважаючи на те, що проєктом передбачено відвідування дитиною занять один чи два рази, діти відвідують заходи частіше. Це є більш ефективним процесом у роботі з дітьми, та дає більш сталий результат. Діти потребують цієї підтримки. І, власне, батьки також. Партнерами в реалізації цього напряму є міські бібліотеки, VcentriHUB, районні соціальні служби, музеї, парафіяльні громади. Також є волонтери-майстри, які мають своє приміщення і діляться ним з нами.

До напряму роботи з громадами залучені такі фахівці як менеджер по роботі з волонтерами та фасилітатор громад. Метою цього напряму є активізація громад, залучення їх до спільних заходів, спрямованих на покращення умов життя. Зокрема, у проекті цей напрям дозволяє реалізовувати гуманітарну складову поза межами Києва. Таким чином, допомога та послуги стають більш доступними тим, хто не може самостійно відвідати наш офіс та безпосередньо скористатися послугами Фонду.

Станом на 25.12.2022 бенефіціари отримали допомогу від наших фахівців у такій кількості:

– фасилітатор громад – 510 осіб;

– кризовий консультант – 199 осіб;

– кейс-менеджер – 312 осіб;

– юрист – 351 осіб;

– дитячий та дорослий психолог – 685 осіб;

– оператор кол-центру – 9066 осіб;

– бенефіціари Простору дружнього до дитини – 1178 осіб;

– кеш-гранти на гігієну та продукти – 1727 осіб;

– продуктові набори – 3000 осіб;

– набори індивідуальної гігієни – 3000 осіб;

– набори гігієни дітям та людям з інвалідністю – 800 осіб.

Загалом 20214 бенефіціарів отримали допомогу від БФ «Карітас-Київ» в межаж проєкту за підтримки ECHO.

Проєкт завершиться 15 січня.

Опубликовано: 29 декабря 2022

Загрузка...
Загрузка...
Новости по теме:
 • «Гроші за роботу» для внутрішньо переміщених осіб від БФ «Карітас-Київ»
 • IT-компанія United Tech долучилася до благодійного проєкту
 • «Гроші на оренду» від БФ «Карітас-Київ»
 • Двократний чемпіон NBA Станіслав Медведенко завітав до дітей переселенців
 • 1 млн пацієнтів уже скористалися електронною системою запису до лікаря «Поліклініка без черг»


 • Информация
  Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.

  Мнения

  Агрессором на Донбассе является РФ и мы все это знаем – Макрон Президент Франции Эммануэль Макрон заявляет, что агрессором на востоке Украины выступает РФ и это является общеизвестным фактом. Российский «Сбербанк» и украинский рейдер Константин Паршин хотят оставить Одессу без хлеба РФ дала кредит на покупку хлебозаводов в Крыму, затем «отжала» эти хлебозаводы и требует долг В «большой мир» Путина уже не пустят, он будет перетасовывать сепаратистов и надувать щеки, пока от него не уйдут остатки «друзей» Путин отчаянно хватается за последнюю соломинку, чтобы хотя бы в собственных глазах выглядеть лидером мирового масштаба

  Новости компаний